Informační chovatelský portál

Doporučujeme
Další drobnosti

Valid XHTML 1.0 Transitional

TOPlist

Fixace rozjetých nohou u mláďat

Možná se Vám to již někdy stalo. Podíváte se do budky, v ní jediné mládě. Aby toho nebylo málo, leží na břiše, jednu, nebo obě nohy roztaženy jako žába. Mně se to stalo za celou dobu dvakrát, ale i přesto jsem byl velmi rozčarován.

Když to bylo poprvé, byl jsem malý kluk a nevěděl jsem si s tím rady. Mládě pak samo uhynulo po vylétnutí, nedokázalo se bránit ostatním. V druhém případě jsem byl již mnohem zkušenější a vzdělanější, takže jsem se pokusil o nápravu.

Celé to je velmi jednoduché. Při návštěvě u jednoho chovatele jsem se tak bavili o kakariky a on jen tak mezi reci prohodil, ze za nim jednoho dne přisel jeho soused, že má v budce tři rozčaplá mláďata a že neví co s tím. Tak k němu zašel, slepil jim nožky hadrovou páskou a bylo to. Po nějaké době pásku odlepil, voala, vše v pořádku.

Podle jeho slov jsem tedy oblepil nožky páskou. Druhý den bylo vše v klidu, ale třetí den ne. Mládě si buď samo, nebo s pomocí samice od pásky pomohlo. Byla přilepená jen na jedné nožce kde byl kroužek a na druhé ne. Samo sebou leželo zase s rozčaplýma nohama. Takto se to opakovalo ještě jednou. Teprve třetí pokus lepení se zdařil a tak ho tu teď popíšu.

Na jedné nožce byl kroužek, tam i předtím problém nebyl. Tak jsem ho omotal a pokračoval páskou k druhé. Tam jsem omotal jednou obrátkou nožku a jel zase zpět k první. Bez omotávání jsem ji přilepil a pokračoval ke druhé. Tak sem pasku ukončil na cestě zpět k první. Této systém se mi osvědčil. Docela dobře to je vidět na fotografiích které naleznete v galerii.

Jsem velmi rád že se mi tohle podařilo a že můžu předat zkušenosti touto cestou i dalším. Doufám že tím zmírníme ztráty mláďat s takovým řekněme jednoduše odstranitelným poškozením.

V pravém menu si můžete vybrat další články k přečtení.
design by morpheus
smidla.eu © 2008