Informační chovatelský portál

Doporučujeme
Další drobnosti

Valid XHTML 1.0 Transitional

TOPlist

Krmení papoušků

Krmení papoušků je alfa a omega celého chovu. Můžete mít sebelepší chovný pár, sebelepší vybavení voliér, ale pokud nebudete mít kvalitní krmení, nedosáhnete kvalitních odchovů. Je spousta možností čím ptáky krmit. Ne každý druh přijímá stejné krmení.

Základem potravy většiny papoušků je zrní. Podle druhu i podle velikosti je skladba zrnin jiná. Základem však je proso a to jak zelené, tak žluté. Lesknice, oves a slunečnice. Pro větší papoušky oříšky, kukuřice, semenec.

Ovoce a zelenina mají ptákům zajistit přísun vitamínů. Mrkev, jablka, hroznové víno, banány, pomeranče, rajčata, zkrátka bohatá škála. V hnízdní sezóně podáváme ovoce a zeleninu pravidelně, mimo sezónu tak dvakrát do týdne.

Pokračovat budeme zeleným krmením. Smetanka lékařská, neboli pampeliška je skvostem pro chovatele, jelikož její listy i semena jsou velmi významná. Dále pak to jsou listy salátu, špenátu, jitrocele i dalších nejedovatých rostlin.

Toto zkrácené probírání stravy zakončíme měkkým žírem. Jsou to různé vaječné míchanice, doplňky stravy a podobně. Podáváme je v průběhu chovné sezóny, jsou to zdroje bílkovin.
design by morpheus
smidla.eu © 2008